Renovace dřevěných povrchů

Dřevo je živý materiál, který citlivě reaguje na klimatické změny, při styku s vodou pracuje a je snadno napadnutelné škodlivými mikroorganismy. Povrchová úprava dřeva brání jeho předčasnému stárnutí a následné destrukci. Správně zvolený nátěr má hlavně bránit změnám vlhkosti ve dřevě, musí být dostatečně pružný (z důvodu objemové roztažnosti dřeva) a musí být odolný vůči povětrnostním podmínkám, vodě a UV záření.

celý článek

Bezbarvé nátěry dřeva nejen pro interiéry

Roubenky, jako i jiné dřevostavby, jsou stále oblíbenější, nejen pro svůj přírodní charakter, estetickou výjimečnost a ekologický způsob výstavby, ale také pro svou osobitost stavebního pojetí.

celý článek

Prince Color® Decotop SWL – spolehlivá volba povrchové úpravy dřeva

Dřevostavby jsou obecně spojovány s celou řadou opodstatněných výhod a jejich životnost se při kvalitním odborném provedení porovnává s vlastnostmi staveb z ostatních materiálů. Základním aspektem pro zachování funkčností a životností těchto staveb je správný návrh projektové a dílenské dokumentace, která musí zajišťovat plynulost výstavby a bezchybné provedení včetně užívání staveb.

celý článek

Moderní vodou ředitelné barvy stříkané vysokým tlakem

Takovéto prvky musí být konstrukčně a fyzikálně chráněny před vniknutím vody, proto se doporučuje použít barvy nejvyšší kvality, kterými je dosaženo dokonalé ochrany proti přímému působení vlhkosti. Musí obsahovat dostatečné množství barevného pigmentu a bezpečně chránit dřevo před povětrnostními vlivy, včetně samotného stárnutí.

celý článek

Pokládka přírodního kamene s produkty PCI – úskalí a jejich jednoduchá a efektivní řešení od PCI

Přírodní kámen lidé využívají od pradávna. Je jedinečný nejen svou kvalitou, ale také barevnou rozmanitostí, strukturou i texturou. Přírodní kámen bude vždy cennější než jakýkoliv jiný umělý materiál, a proto ho lidé ve stavebnictví využívají jak pro obklad stěn, tak i pro pokládku podlah. V současné době lze uspokojit přání klientů nejrůznějšími druhy a typy kamenů z nalezišť na celém světě. Snahou projektantů, investorů, ale i stavebníků je obklopovat se v interiéru i exteriéru kamennými deskami, které by byly svou tloušťkou co nejslabší. Tato skutečnost s sebou přináší čím dál větší nároky na bezpečnou a kvalitně provedenou pokládku. Aby při pokládce a následném užívaní kamenů nevznikaly sebemenší problémy, je třeba respektovat jedinečnost tohoto přírodního materiálu.

celý článek

Impregnační olej Prince Color® Decotop OIL pro péči a ochranu dřeva

V neposlední době při plánování stavby nebo rekonstrukce bývají stále častěji do projektů zařazovány dřevěné prvky, které jsou ideálním spojením mezi domem a zahradou. Pokud chceme těmto stavebním prvkům zachovat co nejdéle reprezentativní vzhled s dlouhodobou životností, pak musí být kladeny vysoké nároky na kvalitu nátěrů používaných pro jejich ochranu. Například pokud realizujete venkovní terasu, je důležité se zamyslet nad tím, jaké zátěži bude vystavena a jak dalece budete ochotni, Vy nebo investor, se věnovat údržbě. Úvodem tedy nastává otázka, pro jaký materiál se rozhodnout? Jedná-li se o dřevěné terasy z klasických dřevin jako je smrk nebo borovice, je nutné se připravit na poměrně náročnou a častou údržbu, především z důvodu jejich měkkosti, kde se terasa může poničit zahradním nábytkem, dále je potřeba počítat s nepravidelnými výrony pryskyřice, které mohou poškozovat povrchové úpravy. Dnes si však můžete vybrat ze široké nabídky vysoce odolných exotických dřevin, vyznačující se vysokou hustotou a celou řadou specifických vlastností, zejména odolností vůči hnilobě. Také jim nevadí klimatické změny, výborně odolávají houbám a dřevokaznému hmyzu.

celý článek

Na trh vstoupila Technologická 1

Od 1. 3. 2015 došlo k začlenění produktového portfolia Prince Color® na produkty a systémy PCI.

celý článek

BASF Stavební hmoty

Česká republika s. r. o.
537 01 Chrudim, K Májovu 1244

C 4278 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Tel.: +420 469 607 111,
Fax: +420 469 607 112

IČO: 492 86 242
DIČ: CZ49286242

Zákaznický servis - příjem objednávek:

Tel.: +420 469 607 160
Tel.: +420 469 607 163
Mob.: +420 724 296 999
Fax: +420 469 60 161
Fax: +420 469 607 118

www.pci-cz.cz

Copyright BASF © 2015