Nopová fólie není hydroizolace

S tímto mýtem jsme se v minulosti často setkávali. Dnešní situace je celkem příznivější, avšak stále se najde člověk s názorem, že vložením nopové fólie k základovému zdivu vytvořil jeho hydroizolaci.

celý článek

Pokládka přírodního kamene s produkty PCI – úskalí a jejich jednoduchá a efektivní řešení od PCI

Přírodní kámen lidé využívají od pradávna. Je jedinečný nejen svou kvalitou, ale také barevnou rozmanitostí, strukturou i texturou. Přírodní kámen bude vždy cennější než jakýkoliv jiný umělý materiál, a proto ho lidé ve stavebnictví využívají jak pro obklad stěn, tak i pro pokládku podlah. V současné době lze uspokojit přání klientů nejrůznějšími druhy a typy kamenů z nalezišť na celém světě. Snahou projektantů, investorů, ale i stavebníků je obklopovat se v interiéru i exteriéru kamennými deskami, které by byly svou tloušťkou co nejslabší. Tato skutečnost s sebou přináší čím dál větší nároky na bezpečnou a kvalitně provedenou pokládku. Aby při pokládce a následném užívaní kamenů nevznikaly sebemenší problémy, je třeba respektovat jedinečnost tohoto přírodního materiálu.

celý článek

Snížení nákladů na výrobu prefabrikátů použitím moderní přísady urychlující tvrdnutí – II. DÍL

Firma Prefa Praha a.s. se na divizi přísad BASF obrátila s požadavkem na zvýšení počátečních pevností z důvodů výroby zakázky do stanoveného termínu. Ekonomickou rozvahou bylo zjištěno, že betonová směs i s přidáním urychlovací přísady je výhodnější, než pořízení další formovací techniky. Tím, že se místo na dvě směny mělo přejít na třísměnný provoz, bylo nutné zrychlit průběh počátečních pevností na 20 MPa po 8 hod i v zimním období. Současně bylo nutné udržet konzistenci po dobu jedné hodiny v rozsahu 750 – 780 mm slumpflow. Z důvodu komplikované výztuže bylo zvoleno použití samohutnícího betonu.

celý článek

Podlahový systém UCRETE® - Výstavba nové stáčírny STAROPRAMENU

Vedení pivovaru STAROPRAMEN se rozhodlo realizovat investici velkého rozsahu, která by zajistila řešení problémů, s nimiž se pivovar poslední léta potýkal. Poptávka je tak veliká, že stávající prostory expedice a stáčírny jsou již kapacitně nevyhovující, a to jak z hlediska kapacity výroby, tak z hlediska hygieny provozu. Touto výstavbou je zajištěno zvýšení kapacity výroby piva za dodržení vysokých nároků na hygienu provozu. Investice probíhala v průběhu dvou let – 2006 až 2007. A právě na přelomu těchto let se realizovala výstavba stáčírny „na zelené louce“ ve dvoře smíchovského pivovaru na ploše 5500 m2.

celý článek

Impregnační olej Prince Color® Decotop OIL pro péči a ochranu dřeva

V neposlední době při plánování stavby nebo rekonstrukce bývají stále častěji do projektů zařazovány dřevěné prvky, které jsou ideálním spojením mezi domem a zahradou. Pokud chceme těmto stavebním prvkům zachovat co nejdéle reprezentativní vzhled s dlouhodobou životností, pak musí být kladeny vysoké nároky na kvalitu nátěrů používaných pro jejich ochranu. Například pokud realizujete venkovní terasu, je důležité se zamyslet nad tím, jaké zátěži bude vystavena a jak dalece budete ochotni, Vy nebo investor, se věnovat údržbě. Úvodem tedy nastává otázka, pro jaký materiál se rozhodnout? Jedná-li se o dřevěné terasy z klasických dřevin jako je smrk nebo borovice, je nutné se připravit na poměrně náročnou a častou údržbu, především z důvodu jejich měkkosti, kde se terasa může poničit zahradním nábytkem, dále je potřeba počítat s nepravidelnými výrony pryskyřice, které mohou poškozovat povrchové úpravy. Dnes si však můžete vybrat ze široké nabídky vysoce odolných exotických dřevin, vyznačující se vysokou hustotou a celou řadou specifických vlastností, zejména odolností vůči hnilobě. Také jim nevadí klimatické změny, výborně odolávají houbám a dřevokaznému hmyzu.

celý článek

BASF Stavební hmoty

Česká republika s. r. o.
537 01 Chrudim, K Májovu 1244

C 4278 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Tel.: +420 469 607 111,
Fax: +420 469 607 112

IČO: 492 86 242
DIČ: CZ49286242

Zákaznický servis - příjem objednávek:

Tel.: +420 469 607 160
Tel.: +420 469 607 163
Mob.: +420 724 296 999
Fax: +420 469 60 161
Fax: +420 469 607 118

www.pci-cz.cz

Copyright BASF © 2015